Spojiť
To Top

Tieto 4 jednoduché cvičenia vám zaberú len pár minút denne, no zbavíte sa nekonečnej bolesti a posilníte držanie tela

Ľudia so správnym držaním tela majú nielen atraktívnejší vzhľad, ale cítia sa aj komfortnejšie a zdravšie. Správne držanie tela totiž zlepšuje krvný obeh a dýchanie a pomáha vašej chrbtici. Aj keď nemáte prácu, ktorá by bola pre vaše držanie tela namáhavá, starať sa o ňu treba.

Chrbtica potrebuje odpočinok aj keď nie je denne extrémne namáhaná. Preto jej ho doprajte a uvidíte, že sa vám vaše zdravie odvďačí. Nielen poriadnou dávkou energie, ale aj zlepšením vytrvalosti a vzhľadu. Vystretí ľudia pôsobia oveľa atraktívnejšie, ako zhrbené a boľavé chodiace kôpky nešťastia. Tieto štyri jednoduché cvičenia vám pomôžu znížiť napätie a posilniť chrbtové svalstvo.

Dychové cvičenie

1
yogajournal.ru

Posaďte sa do sedu podobného tureckému, ale neprekrižujte nohy cez seba. Nechajte ich len voľne na zemi. Váš chrbát tak ostane rovný, lopatky sa budú k sebe tisnúť, spustite ramená smerom dozadu. Ak vás chrbtica bolí, uľahčiť si môžete tým, že budete sedieť opretí o stenu. Musíte si však byť istí, že vaša chrbtica je rovná. Zatiahnite brucho dovnútra a dýchajte. Zhlboka. Vaše rebrá by sa mali pohybovať, zatiaľ čo brucho by malo ostať bez pohybu. S každým nádychom by ste mali mať pocit, že váš hrudník sa rozširuje. Takéto dychové cvičenie opakujte každý deň a predýchajte sa aspoň 5 minút. Ak máte čas, môžete aj viac. Po cvičení budete mať zo začiatku pocit, že sa vám točí hlava, no nebojte sa. Je to veľmi zdravé a znamená to, že cvičenie má správny efekt.

Náš tip : Dychové cvičenie je výborný spôsob meditácie a vyčistenia mysle od každodenných starostí. Popri dýchaní nemyslite na nič a zavrite pritom oči. Okrem zdravotného účinku na vašu chrbticu a telo, budete mať odpočinutú aj myseľ.

 

 

Cvičenia s ramenami

Posaďte sa do tej istej polohy, ako pri predošlom cvičení, alebo si sadnite na stoličku. Zhlboka dýchajte a pomaly otáčajte obe ramená naraz dopredu a do kruhu. Opakujte aspoň 20 krát, chvíľu sa predýchajte a začnite to isté cvičenie ale točte smerom dozadu a opäť do kruhu.

Pri ďalšom cvičení si roztiahnite ruky na široko, roztvorte dlane a oddeľte prsty od seba. Predstavte si, že idete objať niekoho, alebo niečo veľké (napríklad strom). Dlane sú otočené tým smerom, kam sa dívate. Ramená spustíte, zhlboka sa nadýchnite a s výdychom spojte dlane. Pri nádychu vráťte ruky do pôvodnej polohy. Cvičenie opakujte aspoň 20 krát.

 

Nasledujúce cvičenie si vyžaduje pevnú podložku. Necvičte ho preto na šmykľavých parketách, alebo na dlaždiciach. Postupujte podľa obrázka. Nohy rozkročte na šírku bokov, zohnite sa a ruky položte na zem na šírku vašich ramien. Vašou hlavnou úlohou je vydržať v tejto polohe tak, aby ste tlačili chodidlá čo najviac k zemi, dlane mali položené na podlahe celou plochou, ramená posunuté dopredu a hlavu udržali v predĺžení chrbtice. Zhlboka dýchajte aspoň 10 krát. Je to náročnejšie cvičenie ale veľmi účinné. Natiahnete si chrbtové svalstvo a uvoľní sa, čo je stuhnuté. Z tejto polohy nevstávajte, ale pomaly spustite kolená na zem a zacvičte si klasické cvičenie mačky. Teda zostaňte na štyroch, chrbticu s nádychom prehnite k zemi a s výdychom zasa vypučte do oblúka hore.

Pokračuj na ďalšej stránke

Stránky: 1 2

Vyjadri svoj názor.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalšie v Tipy & Triky

Ďakujeme, že ste navštívili girly.sk

Ak máte radi obsah na našej stránke, neváhajte sa s ním podeliť so svojimi známymi a najbližšími. Použite sociálne ikony na týchto stránkach pre zdielanie a inšpirovanie vaších priateľov. Ďakujeme

Si baba? Like!

Copyright © 2017 girly.sk. Oliver.Be & Veronika.Bi